Ahoj, mám na poslední chvíli pracovní výlet do LA, s tím, že si to protáhnu o 6d a ty bych velmi rád využil na objevení okolí. Odlétám už tuto sobotu a bohužel nestíhám úplně studovat všelijaké tipy, co vidět. Nicméně má hrubá představa je půjčit si auto a jet do Las Vegas - Antellope Canyone,Grand Canyon, Zion. Není tu někdo, kdo to má projekty a byl by ochotný se podělit o nějaké informace, itinerář? Především mě zajímá, zda je to vhodné absolvovat sám a časově také reálné to stihnout za 6d? Nebo se radeji poohlednout po nejakem zajezdu? popr nahodou nekdo, kdo bude v danou dobu pobliz a mel by zajem se pridat? Časově 19.6-25.6, ale v LA už od 10.6.    .

Los Angeles a okoli

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, mám na poslední chvíli pracovní výlet do LA, s tím, že si to protáhnu o 6d a ty bych velmi rád využil na objevení okolí.

Odlétám už tuto sobotu a bohužel nestíhám úplně studovat všelijaké tipy, co vidět. Nicméně má hrubá představa je půjčit si auto a jet do Las Vegas - Antellope Canyone,Grand Canyon, Zion.

Není tu někdo, kdo to má projekty a byl by ochotný se podělit o nějaké informace, itinerář?

Především mě zajímá, zda je to vhodné absolvovat sám a časově také reálné to stihnout za 6d? Nebo se radeji poohlednout po nejakem zajezdu?

popr nahodou nekdo, kdo bude v danou dobu pobliz a mel by zajem se pridat? Časově 19.6-25.6, ale v LA už od 10.6.

 

0

V pohodě, pokud ti nevadí řízení a delší přejezdy. Za 6 dnů se toho dá vidět dost. My jedeme většinou okruh spodem přes Joshuu a vracíme se přes Las Vegas. Brát to jako zájezd je zbytečný, takhle budeš mít víc volnost v itineráře podle toho, jak se ti kde bude líbit. Ubytko stačí řešit až po cestě v průběhu dne.

1 Citovat

Chtěl jsem vám původně odpovědět na FB na cestovatelské seznamce, ale pak jsem vás příspěvek již nedohledal, proto jej nechávám v původní verzi. 

Cestovat autem sám je samozřejmě ok a vzhledem ke vzdálenostem se delšími sezení v autě nevyhnete. 6 dní je zvládnutelnych. Jinak možností je spousta: 

1. Vydat se podél pobřeží po silnici č. 1 do San Francisca a cestou navštívit San Luis Obispo, Big Sur, Monterey a SF. V SF auto vrátit (bez poplatku) a do LA se vrátit vlakem (Amtrak Coast Starlight) nebo letecky southwest.com (odbavené zavazadlo v ceně).

2. Přeletět z LAX do Las Vegas ($50-$70), tam si půjčit auto a navštívit národní parky Zion, Bryce Canyon, Grand Canyon (North Rim), Údolí smrti a Hooverovu přehradu. Dle časových možností se vrátit letecky nebo půjčeným autem. Jednosměrné pronájmy jsou mezi Kalifornii a Nevadou/ Arizonou zpravidla bez poplatku.

3. Přejet nočním vlakem Amtrak Southwest Chief ($61) do Flagstaffu v Arizoně. Tam si půjčit auto a navštívit Grand Canyon (South Rim), Monument Valley a Antelope Canyon. Vrátit se do Flagstaffu/Las Vegas a přeletět do Los Angeles.  

Velice by vám cestu usnadilo, pokud byste si koupil letenku přes oceán tak, aby jste se nemusel po konci vašeho výletu vracet zpět do LA. Mám na mysli tzv open-jaw letenku Praha-Los Angeles//San Francisco-Praha  respektive Praha-LAX//Las Vegas-Praha popřípadě Praha-LAX//Phoenix-Praha.

1 Citovat

Řekl bych, že stihnout by se dalo za 6 dní i víc. Doporučil bych i North Rim Grand Canyonu, což je na rozdíl od jihu zajížďka, ale ne tak velká z cesty mezi Antelope C. a Zionem.

Proč by nemělo být vhodné jet sám? Já cestoval sám v této oblasti 4 týdny (a dalších mnoho týdnů v jiných částech USA).

1 Citovat

Phoenix vynechat. Hnusný špinavý město. OJ buď z LV nebo ze SF. 

0 Citovat

Pokud plánujete navštívit dva a více národní parky, je dobré si koupit za $80  celoroční vstupenku do všech NP (America the Beautiful Annual Pass). K zakoupení jsou zpravidla v návštěvnických centrech jednotlivých národních parků  nebo přímo při vjezdu do nich.

https://www.nps.gov/olym/planyou...s-pass.htm

Uschovejte si doklad o zaplacení, kartičku lze po návratu prodat zde na fóru za 50% pořizovací ceny.

 

 


2020annual.png

0 Citovat

floodland napsal(a): Phoenix vynechat. Hnusný špinavý město. OJ buď z LV nebo ze SF. 

A kde píšu, že jej má navštěvovat??? Z PHX léta například British Airways přímou linku do Londýna.

0 Citovat

Ahoj, 

Antelope Canyon je Upper a Lower. Do oboch sa odporuca rezervovat (kupit) vstup vopred. Vstup je len so sprievodcom a skupiny maju limitovany pocet.

0 Citovat

Diky vsem za odpoved.

Letenku už mám a jelikož ji neplatim, nemohl jsem si diktovat. Musím se vrátit do LA. Operují s variantou přeletu do Las Vegas a vyrazit autem z LV. Co se týče přejezdu, to mi zase takový problém nedělá, ale rád bych to sestavil tak, aby byly co nejkratší.

Co se týče pujceni auta, je nějaké doporučení? Koukal jsem na Hertz, ale zase z jiných diskuzi jsem vyčetl, že nejlepší je Alma. Zaujala mě i možnost půjčit si auto přes Turo, což je mnohem levnější, než půjčovny, ale zase nevím jak ke to tam případně s poruchou, nebo nehodou.

 

0 Citovat

Dycky Alamo!

2 Citovat

To je zbytečně složitý itinerář - stačí dojet do Las Vegas - chlast, nějaký speed nebo crystal, děvky a hazard by tě mělo na těch pár dní zabavit.

3 Citovat

Bacha, po mě chtěli ve všech půjčovnách mezinárodní řidičák, i když CA nepatří mezi státy, které je podle zákona vyžaduje : https://www.pujcovnaautlevne.cz/...ky-rp.html

0 Citovat

Půjčovnu Alma neznám, ale mám již 20 let nejlepší zkušenost s půjčovnou ALAMO. Párkrát jsme využili i DOLLAR, ale ALAMO je určitě lepší. Mezinárodní ŘP po nás nechtěli nikdy. Půjčovali jsme v Miami, Dallasu, Las Vegas, LA a San Francisku.

1 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

To je zbytečně složitý itinerář - stačí dojet do Las Vegas - chlast, nějaký speed nebo crystal, děvky a hazard by tě mělo na těch pár dní zabavit.

Si to tu někdo přečte a nedají mu ESTA :-D 

0 Citovat

Pozor, diety sotva pokryjí půjčení auta. Natož kratochvíle ve Vegas.

2 Citovat

Auto dá do vyúčtování služební cesty.

2 Citovat

To i ty holky...konzultace, asistence, ...

2 Citovat

Reni85 napsal(a):

Ahoj, 

Antelope Canyon je Upper a Lower. Do oboch sa odporuca rezervovat (kupit) vstup vopred. Vstup je len so sprievodcom a skupiny maju limitovany pocet.

 

Z vlastní skušenosti doporučuji přijet do parku pozdě večer nebo v noci, brány jsou otevřené a nemusíte platit 🙂

0 Citovat

Ano, myslel jsem Alamo, překlep. MN řidičák mám, vyžaduje Alamo i kreditku nebo si vystačíme s debetkou?

 

Diety mi sotva pokryjí čas v LA, kdy tam budu pracovně 😃

0 Citovat

Určitě kreditku.

1 Citovat

Já si tedy vždy u Alama vystačil s debetkou, ale nechce se mi hledat, jestli výjimka pro LAX stále platí. Kreditka je na jistotu.

1 Citovat

Alamo se mi též opakovaně osvědčilo, stejně jako tento srovnávač nabídek pronájmů aut: https://www.billiger-mietwagen.de/

1 Citovat

My měli na havaji též Alamo, plná spokojenost. Kreditka byla třeba, mezinárodní řidičák jsem jim při pujceni pohodil, ale jestli by ho jinak vyžadovali, nevím. Zamlouvala se mi i celkem varianta, že sis zarezervoval danou kategorii, na parkovišti jsi došel k parkovacím místům s vybranou kategorii, vybral sis konkretni auto které se ti zamlouvalo a odjel jsi.... ale třeba je to v usa zvykem u všech autopujcoven, nevím

1 Citovat

Peetee247: Souhlasím! Přesně tohle mi právě na ALAMO vyhovuje. Kdekoliv si půjčujeme, ať na letištích nebo v nějaké městské pobočce, tak nám jen mávnou směrem k sekci, kde stojí auta z naší předplacené kategorie a pak už si jen sami vybíráme, nikdo nám za zády nestojí, takže můžeme vše řádně prohlédnout, případně vyzkoušet sezení a jiné věci. Každému je jedno, jestli si vybereme za 5 nebo 60 minut. 

1 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

My měli na havaji též Alamo, plná spokojenost. Kreditka byla třeba, mezinárodní řidičák jsem jim při pujceni pohodil, ale jestli by ho jinak vyžadovali, nevím. Zamlouvala se mi i celkem varianta, že sis zarezervoval danou kategorii, na parkovišti jsi došel k parkovacím místům s vybranou kategorii, vybral sis konkretni auto které se ti zamlouvalo a odjel jsi.... ale třeba je to v usa zvykem u všech autopujcoven, nevím

Tak choice line/service samozřejmě nabízí  více půjčoven, záleží na lokaci. 2x v MCO to byla paráda a bylo z čeho vybírat, naposledy v LAS jsem čekal 30 minut, než vůbec přijede z myčky první auto (Alamo) a byl jsem rád za něj... Každopádně kiosky jsou super, vše urychlují a eliminují oser s upgrade/pojištěním atd.

2